Menu

Ikonopisanie/Terminy/Zdjęcia

Kurs pisania Ikon

…w pochyleniu nad tajemnicą ikony…

 
Podstawowym założeniem warsztatów/rekolekcji oraz dwuletniej szkoły jest praca nad
ikoną i własnym sercem, które na drodze modlitwy zbliża się do poznania Bożego Oblicza. Uczestnicy tworzą wspólnotę pracy i modlitwy. Wykłady zawierają treści dotyczące ściśle pracy z ikoną w kontekście teologiczno-filozoficzno-praktycznym jak również z zakresu farmacji do życia wewnętrznego. Warsztaty przeznaczone są dla osób wierzących, praktykujących chrześcijan, zgodnie z teologicznym znaczeniem, sensem ikony. Ikonę bowiem pisze się wiarą, modlitwą i posłuszeństwem. Zajęcia przeżywane są w klimacie ciszy i modlitwy.

 W programie:
- wspólna modlitwa
- konferencje z teologii życia duchowego
– nakładanie pozłoty
– wytwarzanie tempery żółtkowej i malowanie nią
– rysowanie
– teoria
 


Rok 2024


12 lipca do 23 lipca 2024 - Opacstwo SS.Benedyktynek w Krzeszowie
Konferencje: Ks.  dr Mariusz Marszałek SACKoszt 1210 zł za naukę, uczestnik zakupuje również na miejscu deskę zagruntowaną w cenie 90  co w sumie   daje 1300 zł za część praktyczną i teoretyczną. Dodatkowo koszty pobytu około 130 zł za dobę z 3 posiłkami,   Siostry Benedyktynki jak i Ojcowie, pobierą zadatek w kwocie 200 zł na rezerwację pokoju. Do pokoju  jednoosobowego jest dopłata 15 zł za dobę. Na naukę przewidziane jest 96 h roboczych do tego należy dodać czas na wspólną modlitwę, około 2:30 h licząc z Eucharystią. Codziennie przewidziana jest jedna konferencja z zagadnień życia duchowego prowadzona przez w/w Ojców.
Wpłata zadatków: 350 zł za naukę, 300 zł za pobyt. Zadatek z definicji nie jest zwrotny.

Prosimy, aby na warsztaty nie przyjeżdżały osoby z poważnymi wadami wzroku jak np: jaskra, zaćma oraz zażywające leki psychotropowe w tym nasenne i antydepresanty z w/w rodzaju. Dziękujemy.

Relacja w postaci zdjęć z wszystkich naszych działań jest dostępna również na stronie FB Szkoła Pisania Ikon w  Krzeszowie, Wrocławiu i w Częstochowie - zapraszamy do przeglądu prac.

Formularz zgłoszenia na warsztaty/zamówienia

Przeglądaj...
Honorata Wojczyńska
Pracownia artystyczna
L’espace
Telefon:
+48 508422320